ANM: Vânt puternic în jumătate de țară, până sâmbătă seară / POLITICĂ: Ponta se disculpă: Nu am făcut niciun denunț, aștept scuze de la Dragnea

Breaking News:
 

FOTBAL: Încep meciurile din grupele UEFA Champions League. Programul complet al rundei şi televizările

Marţi şi miercuri sunt programate meciurile din prima etapă a grupelor UEFA Champions League.

Barcelona – Juventus este cel mai asteptat meci din prima etapa a grupelor UEFA Champions League

Cum România nu are nicio reprezentantă în această fază a competiţiei, atenţia noastră va fi îndreptată spre cei doar câţiva fotbalişti români care au mai prins loc la masa bogaţilor.

Alexandru Chipciu şi Nicuşor Stanciu vor evolua pentru gruparea belgiană Anderlecht Bruxelles, iar Vlad Chiricheş este în lotul italienilor de la Napoli.

Cu toate acestea, în prima rundă, doar Chipciu are şanse să fie titular în meciul pe care Anderlecht îl joacă în deplasare cu Bayern Munchen.

Românul este considerat un fotbalist extrem de rapid şi ar putea evolua în banda dreaptă a apărării, pentru a bloca rapidele extreme ale lui Bayern.

În schimb, Stanciu nu a mai prins de mult primul 11 la Anderlecht, în timp ce Chiricheş s-a accidentat în ultima etapă de campionat, în meciul de la Bologna, şi are şanse minime să fie recuperat după ce i-a sărit umărul la o intervenţie hazardată.

Cele mai spectaculoase meciuri din prima etapă se anunţă duelurile italo-spaniole dintre AS Roma şi Atletico Madrid, respectiv FC Barcelona şi Juventus Torino.

Programul complet al rundei arată astfel:

Marţi, 12 septembrie

21.45, AS Roma – Atletico Madrid (Dolce Sport 2)

21.45, FC Barcelona – Juventus Torino (PRO TV, Dolce Sport 1)

21.45, Bayern Munchen – Anderlecht Bruxelles (Dolce Sport 3)

21.45, Benfica Lisabona – ŢSKA Moscova

21.45, Celtic Glasgow – Paris Saint Germain (Dolce Sport 4)

21.45, Chelsea Londra – Qarabag Agdam

21.45, Manchester United – FC Basel

21.45, Olympiakos Pireu – Sporting Lisabona

Miercuri, 13 septembrie

21.45, FC Porto – Beşiktaş Istanbul

21.45, Feyenoord Rotterdam – Manchester City (Dolce Sport 4)

21.45, FC Liverpool – FC Sevilla (Dolce Sport 2)

21.45, NK Maribor – Spartak Moscova

21.45, RasenBallsport Leipzig – AS Monaco

21.45, Real Madrid – Apoel Nicosia (Dolce Sport 1)

21.45, Şahtior Doneţk – SSC Napoli

21.45, Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund (Dolce Sport 3)

ok
SECUNDATV.RO folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG13 2012.