Exim Bank

the GROUP

Borsec

Samsung

Carrefour

Deichmann

Dedeman

Metro

Auchan

 

Cotnari

ComputerLand

Sony

Arctic

Dacia

Rompetrol

Penny

Selgros

POLITICĂ: Birchall i-a enervat pe baronii PSD și a fost remaniată / Dana Gârbovan este propusă ministru al Justiției / Iulian Iancu este propus vicepremier pentru Economie / Fifor este propus ministru plin la Interne / Șerban Valeca este propus ministru al Educației / Iohannis îi poate respinge / PARLAMENT: Ciolacu a convocat Camera Deputaților în sesiune specială, săptămâna viitoare / ANM: Caniculă și disconfort termic în aproape toată țara, până duminică / 

Breaking News:
 

FOTBAL: România și-a aflat adversarele din preliminariile pentru Euro 2020. Putem spera la o clasare bună

Naționala de fotbal a României și-a aflat, duminică, adversarele din preliminariile pentru Euro 2020.

Formația noastră a fost repartizată în Grupa F și urmează să dea piept cu Spania, Suedia, Norvegia, Insulele Feroe și Malta.

Deși a fost repartizată în a patra urnă valorică, putem spune că România are șansa unui culoar favorabil în condițiile în care nici Suedia și nici Norvegia nu par să fie două echipe de speriat, iar Spania, în ciuda renumelui, a avut evoluții inconstante în 2018, ibericii părând că își caută identitatea după ce a apus generația lui Pique, Xavi sau Iniesta.

Primele două clasate se califică direct la turneul final, România urmând să joace primele două meciuri din această fază a competiției la sfârșitul lunii martie anul viitor.

Componența grupelor arată astfel:

Grupa A – Anglia, Cehia, Bulgaria, Muntenegru, Kosovo.

Grupa B – Portugalia, Ucraina, Serbia, Lituania, Luxemburg.

Grupa C – Olanda, Germania, Irlanda de Nord, Estonia, Belarus.

Grupa D – Elveția, Danemarca, Irlanda, Georgia, Gibraltar.

Grupa E – Croația, Țara Galilor, Slovacia, Ungaria, Azerbaijan.

Grupa F – Spania, Suedia, Norvegia, România, Insulele Feroe, Malta.

Grupa G – Polonia, Austria, Israel, Slovenia, Macedonia, Letonia.

Grupa H – Franța, Islanda, Turcia, Albania, Moldova, Andorra.

Grupa I – Belgia, Rusia, Scoția, Cipru, Kazahstan, San Marino.

Grupa J – Italia, Bosnia Herțegovina, Finlanda, Grecia, Armenia, Liechtenstein.

5 Shares