Exim Bank

the GROUP

Borsec

Samsung

Carrefour

Deichmann

Dedeman

Metro

Auchan

 

Cotnari

ComputerLand

Sony

Arctic

Dacia

Rompetrol

Penny

Selgros

POLITICĂ: Dragnea nu așteaptă sentința definitivă de luni / El își va anunța duminică seară candidatura la prezidențiale / JUSTIȚIE: Mazăre a făcut contestație în anulare la condamnarea de 9 ani de închisoare /

Breaking News:
 

FOTBAL: Ultimele meciuri din grupele UEFA Champions League. Programul zilei și televizările

Miercuri seara se joacă ultimele opt meciuri din faza grupelor UEFA Champions League.

La prima vedere avem meciuri disproporționate în condițiile în care Bayern Munchen, Ajax Amsterdam, Manchester City, Real Madrid, AS Roma, Juventus Torino și Manchester United sunt deja calificate în faza optimilor de finală.

Principalul punct de atracție îl reprezintă duelul dintre Olympique Lyon și Șahtior Donețk, echipe aflate în lupta pentru locul 2 într-o grupă dominată, totuși, de Manchester City.

Lyon are două puncte avans față de Șahtior, în special grație celor patru câștigate surprinzător din dubla cu Manchester City, dar meciul decisiv se joacă în Ucraina, unde gruparea din Donețk aruncă toate armele în joc pentru a-și asigura victoria și, implicit, calificarea.

Ajax și Bayern Munchen se întâlnesc în meci direct pentru câștigarea Grupei E. Nemții au două puncte avans și deci și varianta egalului de partea lor.

Juventus Torino și Manchester United se duelează de la distanță pentru câștigarea Grupei H. Manchester United are avantajul meciurilor directe, 0-1 acasă și 2-1 în deplasare, dar și o deplasare mai grea, la Valencia, plus un deficit de două puncte față de principala rivală.

Programul zilei în UEFA Champions League:

19.55, Viktoria Plzen – AS Roma (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, LOOK Sport)

19.55, Real Madrid – ȚSKA Moscova (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, LOOK Plus)

22.00, Ajax Amsterdam – Bayern Munchen (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, LOOK Plus)

22.00, Benfica Lisabona – AEK Atena

22.00, Manchester City – Hoffenheim (Telekom Sport 4)

22.00, Șahtior Donețk – Olympique Lyon (Digi Sport 4, Telekom Sport 3)

22.00, FC Valencia – Manchester United (Digi Sport 3)

22.00, Young Boys Berna – Juventus Torino (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, LOOK Sport)

5 Shares