POLITICĂ: Ministrul Boloș a inițiat un proiect de HG pentru prelungirea cu încă 3 luni a plafonării tarifelor RCA /

Juventus câștigă derbiul serii din UCL. Rezultatele meciurilor de marți

Marți seara s-au jucat primele opt meciuri din etapa a treia a grupelor UEFA Champions League.

Derbiul serii s-a jucat la Manchester, acolo unde trupa antrenată de Jose Mourinho a primit replica formației italiene Juventus Torino.

A fost revenirea lui Cristiano Ronaldo pe terenul pe care practic s-a lansat în fotbalul mare. Însă eroul serii avea să fie argentinianul Paulo Dybala, jucător care a marcat golul prin care Juventus s-a impus cu 1-0.

Grație acestui succes, Juventus este practic calificată în faza optimilor de finală, italienii având în acest moment cinci puncte avans față de Manchester United și șapte puncte avans față de Valencia, formație care a obținut doar un 1-1 pe terenul elvețienilor de la Young Boys Berna.

Cel mai spectaculos meci al serii s-a jucat în Germania, acolo unde Hoffenheim și Olympique Lyon au încheiat la egalitate, 3-3.

A fost 0-1, Bertrand Traore, 2-1, dublă Andrej Kramaric, 2-3, Ndombele și Memphis Depay, și 3-3, grație unui gol marcat în prelungiri de Joelinton.