POLITICĂ: Ciolacu îi transmite din Qatar lui Cîrstoiu: „Să răspundă la toate acuzațiile. Eu nu i-am cerut lămuriri, dânsul trebuie să se explice bucureștenilor” /JUSTIȚIE: Fost director alTermocentralei Rovinari, trimis în judecată pentru luare de mită / ANM: Vreme ploioasă, temperaturile scad brusc cu până la 15 grade /

Liga Campionilor, turl II. CFR – Malmo 1-1 (1-0) (0-1 în tur) și clujenii merg în Europa League!

În tur, la Cluj, CFR – Malmo 0-1!

Scor final CFR Cluj – Malmo 1-1 și CFR mege în Europa League iar Malmo accede în turl III al Ligii Campionilor.

În minutul 77, Culio ia cel de-al doilea galben și este eliminat. Șansele de calificare ale CFR-ului se diminuează.

În repriza a doua, în minutul 55, Traustason înscrie cu un șut puternic, la vinclu. Astfel, meciul NU mai putea avea prelungiri și CFR era eliminată din Liga Campionilor!

Traustason – sutează de la 25 de metri si înscrie pentru 1-1

Damjan Djoković a reușit dechiderea scorulul – 1-0 în minutul 36 – în prima repriză și fotbaliștii  de la CFR Cluj au egalat scorul la general: 1-1.

În prima repriză fotbaliștii “scandalagii” au reușit o primă parte bună atât în teren cât și pe tabela de marcaj.

Prin spectaculosul gol reușit de Djoković în minutul 36 – foarfecă pe spate – CFR a egalat scorul la general.

Totuși, în ultimul minut de prelungiri, căpitanul lui Malmo, Rosenberg, trimite mingea la vinclu – dar bară!

ECHIPELE de START

Malmo: Dahlin – Larsson, Nielsen, Bengtsson, Safari – Traustason, Bachirou, Christiansen, Rieks – Strandberg, Rosenberg
(Rezerve: Andersson, Adrian, Antonsson, Brorsson, Gall, Lewicki, Vinheim)
Antrenor: Uwe Rosler

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Culio, Hoban, Djokovici – Deac (Mailat 41′), Țucudean, Omrani
(Rezerve: Vâtcă, Peteleu, Males, Lang, De Luca, Bordeianu)
Antrenor: Antonio Conceicao

Arbitru: Andrew Dallas (Scoția) / A1: Graeme Stewart / A2: Douglas Ross

Stadion: Malmo New Stadium (21.000 de locuri)