Dacia

ACTUALITATE: Air Schengen, din 31 martie / ACTUALITATE: România trece la ora de vară, de duminică /

Breaking News:

FC Voluntari, prima echipă ce ajunge în optimile de finală ale Cupei României

FC Voluntari este prima formație calificată în optimile de finală ale Cupei României la fotbal.

Ilfovenii s-au impus marți după-amiază cu 2-1 în confruntarea cu FC Botoșani de pe teren propriu, din faza 16-imilor de finală.

FC Voluntari a avut 2-0 la pauză, grație golurilor marcate de Belahmeur și Tudorie, însă a încheiat meciul în genunchi chiar dacă a avut doi oameni în plus pe teren în repriza a doua.

Mai întâi, Chitoșcă a redus din diferență pentru FC Botoșani în chiar primul minut din repriza a doua. Apoi, Piftor și Miron au fost eliminați de la moldoveni.

Chiar și așa, FC Botoșani a forțat egalarea pe final și a ratat câteva ocazii uriașe, în special prin Papa și Fabbrini.

Marți mai sunt programate alte patru meciuri din 16-imile de finală ale Cupei României la fotbal: Miercurea Ciuc – Energeticianul, Sportul Snagov – CS Universitatea Craiova, ASU Politehnica Timișoara – Sepsi Sf. Gheorghe și Dacia Unirea Brăila – Dinamo București.