Exim Bank

Borsec

Dedeman

 

Cotnari

ComputerLand

Arctic

Dacia

JUSTIȚIE: Curtea de Apel București decide dacă va fi redeschis dosarul „10 August” / POLITICĂ: Orban anunță prelungirea, „cel mai probabil”, a stării de alertă / Va fi a 4-a lună de atfel de restricții, după cele 2 luni de stare de urgență /  ANM: Cod Galben de ploi torențiale, până luni seară /

 

Breaking News:
 

FCSB se poate apropia cu încă un pas de primăvara europeană. Programul complet şi televizările meciurilor din Europa League

Joi seara se joacă meciurile din etapa a doua a Europa League.

Sunt programate partide extrem de interesante însă este evident că pe noi ne interesează duelul pe care FCSB, singura reprezentantă a României în cupele europene, îl are de disputat în Elveţia, în deplasare, cu FC Lugano.

Gigi Becali, patronul vicecampioanei României, a recunoscut că unul dintre obiectivele echipei este calificarea în primăvara europeană, iar FCSB poate profita de forma slabă a lui Lugano şi poate face încă un pas important spre 16-imile de finală ale Europa League.

Considerată revelaţia sezonului trecut în Elveţia, Lugano a pierdut jucători importanţi în vară, iar acum se zbate în anonimat. Este la coada clasamentului în competiţia internă şi pune accent mai mare pe salvarea de la retrogradare decât pe bătăliile europene.

Chiar şi aşa, Lugano rămâne o echipă bine clădită şi care, prin disciplină, poate pune probleme serioase unei formaţii inconstante precum FCSB.

24 de meciuri se joacă joi în Europa League, iar programul rundei arată astfel:

18.00, FC Astana – Slavia Praga (Telekom 2)

20.00, Athletic Bilbao – Zoria Lugansk (Telekom 4)

20.00, BATE Borisov – Arsenal Londra (Telekom 3)

20.00, FC Koln – Steaua Roşie Belgrad

20.00, Konyaspor – Vitoria Guimaraes

20.00, Lazio Roma – Zulte Waregem (Telekom 2)

20.00, FC Lugano – FCSB (PRO TV, Telekom 1)

20.00, OGC Nice – Vitesse Arnhem

20.00, Ostersunds – Hertha Berlin

20.00, Viktoria Plzen – Hapoel Beer Sheva

20.00, Rosenborg Trondheim – Vardar Skopje

20.00, Red Bull Salzburg – Olympique Marseille

20.00, Zenit St. Petersburg – Real Sociedad

22.05, AC Milan – NK Rijeka (Telekom 2)

22.05, AEK Atena – Austria Viena

22.05, Sporting Braga – Istanbul Başakşehir

22.05, Everton – Apollon Limassol

22.05, Lokomotiv Moscova – Zlin

22.05, Ludogoreţ Razgrad – Hoffenheim (Telekom 4)

22.05, Olympique Lyon – Atalanta (Telekom 3)

22.05, Maccabi Tel Aviv – Villarreal

22.05, Partizan Belgrad – Dinamo Kiev

22.05, Şeriff Tiraspol – FC Copenhaga

22.05, Skenderbeu – Young Boys Berna

5 Shares
Se citește acum ...
-- publicitate --
video - emisiuni tv