Exim Bank

Borsec

Dedeman

 

Cotnari

ComputerLand

Arctic

Dacia

POLITICĂ: Iohannis, mesaj pentru cei ce votează moțiunea de cenzură: Cu certitudine nu vom avea guvern PSD /  JUSTIȚIE: Frații interlopului Emi Pian ucis la barbut, reținuți de procurori / Încă o persoană din clanul Duduienilor va fi dusă la mandat /

 

Breaking News:
 

Câștigătorii preselecției pentru Gala Tânărului Actor HOP 2020

Ediţia a XXIII-a a Galei Tânărului Actor al cărei director artistic este Gigi Căciuleanu continuă și anul acesta cu tema Teatru coregrafic. DansActorul ca fenomen al teatrului actual.

Motto-ul ediţiei este: «ZIS ŞI FĂCUT», proiectarea vorbei şi a corpului în spaţiu.

Iată precizările UNITER:

Preselecția s-a desfăşurat anul acesta pe baza înregistrărilor video trimise online de concurenţi până la data de 15 iulie.

Juriul a fost format din: Ioan Ardelean (actor), Maia Morgenstern (actriță), Alina Nelega (dramaturg), Leta Popescu (regizoare) și Marius Turdeanu (actor).

Au fost declarați admiși în Concursul final următorii actori:

Secţiunea Individual

1.       Radu Anastas, Universitatea de Arte din Târgu Mureş  

2.      Nicolae Dumitru, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale”, Bucureşti

3.      Patricia Gavril, Universitatea de Vest din Timișoara

4.      Vlad Haneș, Universitatea de Arte din Târgu Mureş  

5.      Dragoș Ioniță, Universitatea „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

6.      Claudia Moroșanu, Universitatea „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

7.      Marina Munteanu, Universitatea Naţională de Arte „George Enescu” Iaşi

8.      Mădălina Mușat, Universitatea „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

9.      Alexandra Oiște, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale”, Bucureşti

10.   Răzvan Omotă, Universitatea Hyperion, Bucureşti

11.    Teodora Daiana Păcurar, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale”, Bucureşti

12.   Iulia Popa, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu

13.   Iulian Trăistaru, Universitatea „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

14.   Cristina Tudor, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale” Bucureşti

15.   Ileana Ursu, Universitatea „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

16.   Georgiana Vișan, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale”, Bucureşti

Secţiunea Grup

1.    Conflictual, cu: Nikolai Becker, Mihail-Andrei Dominte, Andrei Mărcuță, Iulian Trăistaru, absolvenţi ai Universităţii „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

2.    Dictum Meum, cu Alexandru Ionescu, Alexandru Petcu, absolvenţi ai Universităţii Naţionale de Artă Teatrală şi Cinematografică „I.L.Caragiale”, Bucureşti și Robert Iosif, absolvent al Universităţii „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

3.    Pe lună, cu: Bianca Temneanu, Iulian Trăistaru, absolvenţi ai Universităţii „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

4.    Unu pe doi, cu: Ana Baciu, Bianca Temneanu, absolvenţi ai Universităţii „Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca

0 Shares
Se citește acum ...
-- publicitate --
video - emisiuni tv