Pe lângă cei de la Steaua Bucureşti şi alţi fotbalişti români au fost implicaţi în meciurile disputate marţi seara în prima manşă din turul III preliminar al UEFA Champions League.

moti

Iar de departe eroul serii a fost Cosmin Moţi, fundaşul lui Ludogoreţ Razgrad, care şi-a trecut în cont două pase decisive în egalul obţinut de echipa bulgară, 2-2 pe teren propriu cu Steaua Roşie Belgrad.

Alături de Moţi, integralist la bulgari (a încasat un cartonaş galben în minutul 83), au impresionat şi Claudiu Keşeru, gol pentru Ludogoreţ deşi a evoluat doar 23 de minute, sau Alexandru Chipciu, care a evoluat timp de 69 de minute şi a văzut un cartonaş galben la debutul pentru Anderlecht Bruxelles, 2-2 în deplasare cu FK Rostov.

Alexandru Măţel a fost rezervă la gazde în Dinamo Zagreb – Dinamo Tbilisi 2-0, aceeaşi soartă având-o şi Andrei Prepeliţă în Ludogoreţ – Steaua Roşie Belgrad.