FCSB își continuă parcursul foarte bun din ultima perioadă, trupa antrenată de Nicolae Dică impunându-se duminică seara, scor 3-1, pe terenul formației Gaz Metan Mediaș.

Bofana a deschis scorul pentru gazde, în minutul 30, dar schimbările inspirate făcute de Dică la pauză au întors soarta meciului în repriza a doua.

Gnohere, Moruțan și Florinel Coman au punctat pentru vicecampioana României, într-un meci în care s-a simțit din nou impactul decisiv avut de intrarea pe teren a vârfului francez.

Chiar dacă se spune despre el că este greoi în mișcări și chiar are câteva kilograme în plus, Gnohere știe să tragă echipa după el și se bate de la egal la egal cu aproape orice defensivă.

În urma acestui succes, FCSB a urcat pe locul 2 în Liga I. Oamenii lui Dică au două victorii, un egal și o înfrângere la activ și sunt la un singur punct în spatele liderului CFR Cluj, formație care tot duminică a revenit de la 0-1 și s-a impus, cu 2-1, pe terenul formației FC Voluntari.