CSM București, campioana României la handbal feminin, a debutat cu o victorie în grupele Ligii Campionilor.

Formația noastră s-a impus clar, 36-31, în meciul cu Ferencvaros Budapesta, la capătul unui meci în care CSM a avut mai mereu 4-5 goluri avantaj.

Diferența s-a făcut în prima repriză, câștigată de campioana României cu 18-13. Apoi, CSM s-a mulțumit să țină de scor și chiar să pluseze un pic, mai ales la jumătatea reprizei a doua, când bucureștencele au condus în mai multe rânduri și cu șapte goluri diferență.

În ciuda celor 9 goluri înscrise de ea, Cristina Neagu a ieșit nemulțumită de pe teren și și-a avertizat coechipierele că CSM mai are mult de lucru pe faza de apărare, mai ales că echipa nu va putea să înscrie peste 35 de goluri la fiecare meci doar pentru a anula gafele din defensivă.