CSM București, campioana României la handbal feminin, a bifat, sâmbătă, un nou eșec în grupele principale ale Ligii Campionilor.

Formația noastră a cedat în Rusia, 24-25, împotriva echipei Rostov pe Don, deși a condus cu 12-9 la pauză și cu 15-13 cu aproximativ 20 de minute înainte de final.

Spre sfârșitul partidei, însă, jucătoarele de la CSM au intrat în permanență în criză de idei și au așteptat în continuu goluri miraculoase de la Cristina Neagu.

Super-starul echipei noastre a încheiat partida cu șase goluri, cel mai bun marcator de pe teren, dar au fost șase goluri din 11 aruncări, procentaj mult sub cel al rusoicelor pentru care care Dembele a înscris patru goluri din cinci aruncări, iar Iulia Managarova a marcat patru goluri din patru aruncări.

CSM încheie pe locul 3 Grupa Principală I și va evolua în sferturi împotriva formației de pe locul 2 din Grupa Principală II, respectiv Ferencvaros sau Metz.