Exim Bank

the GROUP

Borsec

Samsung

Carrefour

Deichmann

Dedeman

Metro

Auchan

 

Cotnari

ComputerLand

Sony

Arctic

Dacia

Rompetrol

Penny

Selgros

ACTUALITATE: Peste 18,9 milioane de români din țară și străinătate sunt așteptați la europarlamentare și referendumul pe Justiție / Veniți la vot! /  JUSTIȚIE: Dragnea așteaptă luni sentința definitivă în dosarul “Bombonica” / Prima instanță l-a fost condamnat la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare / 

Breaking News:
 

Euro 2020: Startul preliminariilor. Programul primelor două runde

​Joi debutează preliminariile pentru Euro 2020, în care 55 de echipe de fotbal se vor lupta pentru 20 de locuri care asigură prezența la turneul final (12 iunie – 12 iulie 2020) care, pentru a marca 60 de ani de la înființarea sa, se va juca într-un format inedit, în 12 orașe: Amsterdam, Baku, Bilbao, București, Budapesta, Copenhaga, Dublin, Glasgow, Londra, Munchen, Roma și Saint Petersburg. 

România debutează în preliminarii contra Suediei, pe 23 martie, ora 19:00 – transmisiune directă pe Pro TV.

Primele două runde din preliminariile Euro 2020:
 
Grupa A
 
22 martie: Bulgaria – Muntenegru (19:00), Anglia – Cehia (21:45)
25 martie: Muntenegru – Anglia, Kosovo – Bulgaria (21:45)

Grupa B

 
22 martie: Portugalia – Ucraina, Luxemburg – Lituania (21:45)
25 martie: Portugalia – Serbia, Luxemburg – Ucraina (21:45)

Grupa C

21 martie: Irlanda de Nord – Estonia, Olanda – Belarus (21:45)
24 martie: Irlanda de Nord – Belarus, Olanda – Germania (21:45)

Grupa D

23 martie: Georgia – Elveția (16:00), Gibraltar – Irlanda (19:00)
26 martie: Elveția – Danemarca, Irlanda – Georgia (21:45)

Grupa E

21 martie: Slovacia – Ungaria, Croația – Azerbaijan (21:45)
24 martie: Țara Galilor – Slovacia (16:00), Ungaria – Croația (19:00)
Grupa F
23 martie: Suedia – România, Malta – Feroe (19:00), Spania – Norvegia (21:45)
26 martie: România – Feroe, Norvegia – Suedia, Malta – Spania (21:45)

Grupa G
21 martie: Israel – Slovenia, FYR Macedonia – Letonia, Austria – Polonia (21:45)
24 martie: Israel – Austria (19:00), Slovenia – FYR Macedonia, Polonia – Letonia (21:45)

Grupa H

22 martie: Moldova – Franța, Andorra – Islanda, Albania – Turcia (21:45)
25 martie: Turcia – Moldova (19:00), Franța – Islanda, Andorra – Albania (21:45)

Grupa I

21 martie: Kazahstan – Scoția (17:00), Cipru – San Marino (19:00), Belgia – Rusia (21:45)
24 martie: Kazahstan – Rusia (16:00), San Marino – Scoția (19:00), Cipru – Belgia (21:45)

Grupa J

23 martie: Liechtenstein – Grecia, Italia – Finlanda, Bosnia-Herțegovina – Armenia (21:45)
26 martie: Armenia – Finlanda (19:00), Italia – Liechtenstein, Bosnia-Herțegovina – Grecia (21:45)

La turneul final se califică primele două clasate din fiecare grupă. Ultimele 4 calificate vor fi stabilite în urma play-off-ului Ligii Națiunilor.

6 Shares